Budowa i montaż szklarni

Samodzielny montaż  każdej  szklarni jest możliwy, aczkolwiek nie jest to zawsze zadanie proste.

Łatwiejsze w przypadku małych modeli, dużo bardziej wymagające w przypadku modeli o dużych rozmiarach.

Dlatego proponujemy Państwu naszych sprawdzonych montażystów jako alternatywę dla samodzielnej pracy.

Każdy model szklarni Juliana i Halls posiada bardzo dokładną instrukcję składania, w dużej części obrazkową. Instrukcja zawiera wykaz wszystkich elementów wchodzących w skład kompletu, jak również  oznaczenie na każdym profilu, co ułatwia identyfikacje i sam proces montażu.

Kluczowym etapem montażu jest prawidłowe przygotowanie podłoża. To zadanie, w każdym przypadku leży po stronie klienta.

Montażyści jadący na montaż nie są w stanie wykonać ciężkich prac ziemnych ręcznie. Podłoże muszą zastać prawidłowo przygotowane.

Musi być płasko i twardo. To dwa kluczowe wymagania, aby prawidłowo wykonać montaż.

Do posadowienia szklarni nadaje się zatem trawnik, płaski grunt, taras z każdego materiału, ale bez spadów oraz podesty drewniane ostatnio bardzo popularne.

Montaż rozpoczynamy od prawidłowego zamontowanie fundamentu. To absolutnie najważniejszy i bardzo pracochłonny etap pracy, od którego zależy efekt końcowy.

https://www.youtube.com/watch?list=PLrR3TuzXLXqkOaov79GbY2uIzDm_90LNW&v=HmjC_PS4xPo&feature=emb_title

W przypadku budowy na ziemi mocujemy go przy pomocy kotew (ilość zależy od wielkości modelu), które betonujemy pod powierzchnią ziemi.

Na tarasach, podestach czy fundamentach betonowych (niezbędnych przy większych nierównościach terenu, czy bardzo trudnych warunkach klimatycznych), systemowy fundament stalowy jest mocowany do podłoża przy pomocy kołków rozporowych.

Wszystkie proponowane przez nas modele szklarni wykonane są z aluminium, czyli materiału nie ulegającemu korozji oraz jakimkolwiek procesom starzenia.

Szkło hartowane lub zwykłe o grubości 3mm, montowane jest na konstrukcji bez użycia spoiwa, na gumowych uszczelkach przy zastosowaniu specjalnych spinek lub listew.

UWAGA Gwarancje producenta unieważniają jakiekolwiek przeróbki własne (docinanie, skracanie elementów, wiercenie dodatkowych otworów)

W przypadku problemów z montażem skontaktuj się z nami.

Zapraszamy Państwa również do obejrzenia filmików montażowych. Są one krótkie, podzielone na etapy budowy szklarni. Trzeba znaleźć własny model produktu i obejrzeć jak sprawnie to idzie profesjonalistom w ciepłym, suchym, dobrze oświetlonym pomieszczeniu :)

https://en.juliana.com/customer-service/videos