Budowa i montaż szklarni

Szklarnie przewidziane są do samodzielnego montażu ale jest też możliwość zamówienia, za dodatkową opłatą, naszych montażystów. Samodzielny montaż we dwie osoby zajmuje od 2 do 4 dni w zależności od wielkości i modelu szklarni.

Każda szklarnia posiada bardzo dokładną instrukcję składania, w dużej części obrazkową. Instrukcja zawiera wykaz wszystkich elementów wchodzących w skład kompletu, jak również  oznaczenie na każdym profilu, co ułatwia identyfikacje i sam proces montażu.

Bardzo ważnym, pierwszym etapem montażu jest prawidłowe przygotowanie podłoża. To zadanie, w każdym przypadku leży po stronie klienta. Musi być płasko i twardo. To dwa kluczowe wymagania, aby prawidłowo wykonać montaż.

Do postawienia szklarni nadaje się zatem trawnik, płaski grunt, taras z każdego materiału, ale bez spadów oraz drewniane podesty.

Stawianie szklarni rozpoczynamy od prawidłowego zamontowania fundamentu (bazy). To bardzo pracochłonny etap pracy, od którego zależy efekt końcowy.

https://www.youtube.com/watch?list=PLrR3TuzXLXqkOaov79GbY2uIzDm_90LNW&v=HmjC_PS4xPo&feature=emb_title

W przypadku, w którym szklarnia ma stać na ziemi, fundament mocujemy przy pomocy kotew (ilość zależy od wielkości modelu), które betonujemy pod powierzchnią.

Na tarasach, podestach czy fundamentach betonowych (niezbędnych przy większych nierównościach terenu),  stalowa baza jest mocowany do podłoża przy pomocy kołków rozporowych.

UWAGA Gwarancje producenta unieważniają jakiekolwiek przeróbki własne (docinanie, skracanie elementów, wiercenie dodatkowych otworów)

W przypadku problemów z montażem skontaktuj się z nami.

Przed przystąpieniem do montażu zapraszamy Państwa do obejrzenia filmików montażowych. Są one krótkie i podzielone na etapy budowy szklarni.

https://en.juliana.com/customer-service/videos