Budowa i montaż szklarni

Samodzielny montaż  każdej  szklarni jest możliwy, aczkolwiek nie jest to zawsze zadanie proste.

Łatwiejsze w przypadku małych modeli , dużo bardziej wymagające  w przypadku modeli o dużych rozmiarach.

Dlatego proponujemy Państwu naszych sprawdzonych montażystów jako alternatywę dla samodzielnej pracy.

Każdy model szklarni Juliana i Halls posiada bardzo dokładną instrukcję składania , w dużej części obrazkową. Instrukcja zawiera wykaz wszystkich elementów wchodzących w skład kompletu, jak również  oznaczenie na każdym profilu co ułatwia identyfikacje i sam proces montażu.

Kluczowym etapem montażu jest prawidłowe przygotowanie podłoża.  To zadanie w każdym przypadku leży po stronie klienta.

Montażyści jadący na montaż nie są w stanie wykonać ciężkich prac ziemnych ręcznie. Podłoże muszą zastać prawidłowo przygotowane.

Musi być płasko i twardo. To dwa kluczowe wymagania aby prawidłowo wykonać montaż.

Do posadowienia szklarni nadaje się zatem trawnik, płaski grunt, taras z każdego materiału, ale bez spadów , oraz podesty drewniane ostatnio bardzo popularne .

Montaż rozpoczynamy od prawidłowego zamontowanie fundamentu . To absolutnie najważniejszy i bardzo pracochłonny etap pracy od którego zależy efekt końcowy.

https://www.youtube.com/watch?list=PLrR3TuzXLXqkOaov79GbY2uIzDm_90LNW&v=HmjC_PS4xPo&feature=emb_title

W przypadku budowy na  ziemi mocujemy go przy pomocy kotew /ilość zależy od wielkości modelu/ betonowanych pod powierzchnią ziemi.

Na tarasach , podestach czy fundamentach betonowych/ niezbędnych przy większych nierównościach terenu czy bardzo trudnych warunkach klimatycznych/, systemowy fundament stalowy jest mocowany do podłoża przy pomocy kołków rozporowych.

Wszystkie proponowane przez nas modele szklarni wykonane są z aluminium czyli materiału nie ulegającemu korozji oraz jakimkolwiek procesom starzenia.

Szkło hartowane lub zwykłe o  grubości 3mm, montowane jest na konstrukcji bez użycia spoiwa, na gumowych uszczelkach przy zastosowaniu specjalnych spinek lub listew.

UWAGA.. Gwarancje producenta unieważniają jakiekolwiek przeróbki własne /docinanie, skracanie elementów, wiercenie dodatkowych otworów/

W przypadku problemów z montażem skontaktuj się z nami.

Zapraszamy Państwa również do obejrzenia filmików montażowych. Są one krótkie, podzielone na etapy budowy szklarni. Trzeba znaleźć własny model produktu i obejrzeć jak sprawnie to idzie profesjonalistom w ciepłym, suchym,dobrze oświetlonym pomieszczeniu :)

https://en.juliana.com/customer-service/videos