Gdzie i na czym postawić szklarnię

Gdzie ?

Dla naszej szklarni powinniśmy wybrać miejsce dobrze nasłonecznione, najlepiej aby dłuższa ściana była skierowana na południe. Jeżeli chcemy szklarnię postawić blisko domu, to najlepiej przy południowej ścianie. Jeśli zaś nie mamy takiej możliwości wtedy staramy się, aby najdłuższa ściana szklarni skierowana była w kierunku południowo-wschodnim, chodzi bowiem o najbardziej optymalne wykorzystanie słońca. Bardzo ważny również jest kierunek wiatrów. Dobrze jest gdy szklarnia jest osłonięta od strony, z której najczęściej wieją wiatry (wiatr obniża temperaturę wewnątrz).

Na czym ?

Do posadowienia naszej szklarni bezpośrednio na ziemi wystarczy fundament gotowy, który oferujemy do każdego modelu. Jest to stalowa, galwanizowana podstawa (baza), odporna na korozję, która w sposób szybki, bez uciążliwych prac budowlanych i wiązania się na stałe z wybranym miejscem, pozwoli nam rozpocząć składanie szklarni. Bazę do każdej szklarni kotwimy przy pomocy dołączonych kotew, aby zapewnić  stabilność budowli.
Jedynym warunkiem jest posadowienie podstawy na splantowanym, twardym, wypoziomowanym gruncie.
Jeżeli zdecydujemy się na budowę fundamentu betonowego, musi to być fundament ciągły, na głębokości poniżej poziomu przemarzania gruntu z zastosowaniem izolacji cieplnej i przeciw wilgotnościowej. Do tak wykonanego fundamentu, fundament systemowy mocujemy kołkami rozporowymi.

Jako podstawa pod szklarnie doskonale sprawdzają się również tarasy, kostka brukowa, płyty betonowe oraz podesty drewniane lub drewnopodobne.